Failo paruošimas

Norint išvengti nesusipratimų ir nuklydimų nuo galutinio failo dydžio, klientas turi pateikti tinkamą failą spaudai. Pagrindinių reikalavimų nėra daug, todėl apačioje galite rasti pačias svarbiausias failų paruošimo spaudai taisykles.

dizaineris ruosia failus

Lapinės ir plačiaformatės spaudos failų paruošimas

Ruošiant failą spaudai būtina iš visų pusių pridėti minimum 2 mm. užlaidas, taip pat tekstą atitraukti nuo krašto. Visi lapinės spaudos maketai yra apipjaustomi su giljotina. Užlaidos yra naudojamos, kad apipjausčius maketą nebūtų matyti baltų kraštų. Visi lapinės spaudos failai turi būti atsiunčiami PDF formatu su 2 mm. užlaidomis iš visų pusių. Jei negalite ar nemokate pateikti spaudai tinkamai paruošto PDF failo, suderinus su vadybininku, priimame ir taip vadinamus „atvirus” ar „darbinius” failus, tačiau už jų paruošimą spaudai, gali būti skaičiuojamas papildomas mokestis.

Tokiu pat principu užlaidos dedamos ant plačiaformatės spaudos maketų. Visiems maketams turi būti uždėtos po 2 mm užlaidos. Norint gauti gražiai išploteriuotą lipduką arba gražiai apipjautą plakatą, turite uždėti po 2 mm užlaidas. 

Ploteriavimo failo paruošimas

Ploteriuojami maketai, taip pat turi turėti bent po 1 mm užlaidas ir apibrėžtą galutinio vaizdo kontūrą. Kuo didesnis maketas, tuo didesnes užlaidas turi turėti. Kontūras turi būti pažymėtas kita spalva, dažniausiai raudonai. Kontūras turi būti tikslaus galutinio lipduko dydžio, formos. Visi ploteriuojami failai turi būti atsiųsti .eps formatu.

ploteriavimo failo paruosimas

Nežinote, kas yra užlaidos?

Užlaidos yra maketo fono pratęsimas. Dažnu atveju paprašius kliento pridėti užlaidas, jie išdidina savo maketą. Užlaidų pridėjimas nereiškia maketo išdidinimo, nes didinant maketą pagrindinė informacija (vizitinės kortelės kontaktai, skrajutės tekstas ir t.t) priartėja prie kraštų. Priartėjus tekstui prie galutinio maketo dydžio kraštų yra tikimybė, kad kertant popierių su giljotina teksto dalis gali būti nukirsta.

Užlaidos yra maketo fono pratęsimas po 2 mm iš visų pusių, o pagrindinė tekstinė informacija turi likti savo vietoje. Apačioje matote maketą, kurio galutinis dydis pažymėtas raudonai (tai tik pavyzdys, siunčiant maketą galutinio dydžio žymėti nereikia). 

vizitine kortele su uzlaidomis
Pirkinių krepšelis
Susisiekite
chat 2 iseiti 2
Scroll to Top