Kiek priklauso atostogų už 1 mėnesį

Kiek priklauso atostogų už 1 mėnesį?

Kiek priklauso atostogų už 1 mėnesį yra dažnai girdimas klausimas. Šiandien šiame straipsnyje tai atsakysime. Dirbant 5 dienas per savaitę per metus prisikaupia 20 dienų atostogų, todėl nesudėtingai paskaičiavus galime pasakyti, kad per mėnesį mes sukaupiame 1.667 dienų atostogų, o per pusmetį turime sukaupę 2 savaites (10 dienų) atostogų.

Kaip paskaičiuoti kiek atostogų priklauso per vieną mėnesį?

Dirbant 5 darbo dienas yra sukaupiama 20 dienų atostogų, todėl norint sužinoti, kiek atostogų sukaupėte per vieną mėnesį, šį skaičių reikia padalinti iš mėnesių kiekio. Tokiu būdų galite sužinoti ne tik sukauptų atostogų per mėnesį kiekį, bet ir per norimą mėnesių skaičių.

Pavyzdžiui: Atostogos per puse metų= (20/0,5)

0,5 yra pusės metų, 6 mėnesių laikotarpis.

Pavyzdžiui: Atostogos per metus = (1 x 20)

Tai reiškia, kad darbuotojas, kuris dirba 1 metus, gali gauti 20 atostogų dienų per metus.

Atostogų skaičiavimas gali skirtis priklausomai nuo įmonės ar organizacijos vidaus taisyklių, taigi rekomenduoju patikrinti su savo darbdaviu arba susitarti dėl reikiamos informacijos ir formato, kad sužinoti tiksli atostogų skaičiavimo metodiką.

Prie atostogų nėra įskaičiuotos nedarbo dienos, todėl jos gali būti pridedamos papildomai.

Primename, kad dirbant 6 dienas per savaitę galite sukaupti 24 darbo dienas atostogų. Taip pat darbuotojams, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa ir profesine rizika, taip pat kurių darbo sąlygos yra specifinės, suteikiamos iki keturiasdešimt vienos darbo dienos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba iki penkiasdešimt darbo dienų (jeigu dirbama šešias dienas per savaitę), arba iki aštuonių savaičių (jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas) pailgintos atostogos. Tai dažniausiai yra pedagoginiai darbuotojai, mokslo darbuotojai, profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybiniai darbuotojai, sveikatos priežiūros specialistai, vaistininkai, socialinių paslaugų srities darbuotojai, pilotai, jūrininkai, žvejai, Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai ir pan.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top