Pagalba​

Pasirinkite dominančią temą, spauskite mygtuką ir galbūt mes atsakysime visus jūsų klausimus. Jeigu čia nerandate jūsų dominančios temos, susisiekite el. paštu arba telefonu.​

Apie popieriaus formatus

Sužinokite apie formatus

Apie popierių

Kuo skiriasi popierius

Apie popieriaus storį

Koks būna popieriau storis

Kas yra dvipusė/vienpusė?

Vienpusė ir dvipusė spauda

Apie laminavimą

Laminato rūšys ir paskirtis

Kaip užsakyti internetu?

Paaiškinsime ir padėsime

Apie popierių

Paprastas kreidinis popierius

Kreidinis popierius yra pats populiariausias reklamos gamyboje. Jis yra baltas, lygus, padengtas kreida (atrodo, kaip padengtas labai plonyčiu plastiko sluoksniu, kuris paviršių padaro lygiu.) Dažniausiai visos gautos skrajutės bus atspausdintos ant kreidinio popieriaus. Šis popierius yra labiau atsparesnis.

Paprastas ofsetinis popierius

Tai dažniausiai biuruose naudojamas popierius. Jis yra matinis, truputį šiurkštesnis. Visi gauti laiškai ar turimi dokumentai dažniausiai atspausdinti ant 80 GSM storio ofsetinio popieriaus. Mes spausdiname ant storesnio ofsetinio popieriaus, kuris yra labiau patvaresnis už paprastą biurinį popierių.

Dekoratyvinis popierius

Dekoratyvinis popierius gali būti ir ofsetinis ir kreidinis. Kiekvienas dekoratyvinis popierius turi savo pavadinimą, jie būna įvairių spalvų. Kadangi dekoratyvinis popierius dažniausiai išsiskiria savo faktūra, todėl jis dažniausiai būna ofsetinio popierius tipo (tai yra matinis ir nelygaus paviršiaus).

Apie popieraus storį

Kuom matuojamas?

Popieriaus storis matuojamas gramais kvadratiniame metre (g/m2 arba GSM). Paprasčiau tariant, popieriaus storio matavimo vienetas nurodo, kiek sveria vienas kvadratinis metras popieriaus. Logiška, kuo storesnis popierius, tuo vienas kvadratinis metras svers daugiau. Pavyzdžiui paprastas biurinis popierius ant kurio spausdinami dokumentai yra 80 g/m2, tai reiškia, kad vienas paprasto biurinio popieriaus kvadratinis metras svers tik 80 gramų, o dažniausiai vizitinėms kortelėms naudojamas popierius yra 350 g/m2 storio, tai reiškia, kad vizitinių kortelių popieriaus kvadratinis metras svers 350 gramų.

Dažniausiai pasitaikantys storiai

Mūsų spaustuvėje dažniausiai pasitaikantys popieriaus storiai yra šie: 80, 100, 130, 150, 170, 200, 250, 300, 350 g/m2. Atrodo daug ir nežinote, kurį pasirinkti? Jums ir nereikia sukti galvos. Prie internetinių produktų jau matysite populiariausius popieriaus storius būtent tam produktui, o jeigu pildote užklausą, mūsų vadybininkas argumentuotai padės pasirinkti reikiamą popierių, reikiamam spaudos produktui.

Storis pagal produkciją

Skrajutės dažniausiai spausdinamos ant 130-200 g/m2 popierių, lankstinukai ant 130-250 g/m2. Vizitinės spausdinamos ant popieriaus, kurio gramatūra yra apie 350 g/m2. Plakatai dažniausiai spausdinami ant 200-250 g/m2 popieriaus. Įvairūs pakvietimai, atvirukai ar kitos kortelės dažniausiai spausdinamos ant 300-350 g/m2 popieriaus

Vienpusė ar dvipusė spauda

Vienpusė spauda yra, kada vaizdas atspausdinamas ant vienos lapo pusės, o kita pusė paliekama balta. Priešingai dvipusė spauda yra, kada vaidas atspausdinamas ant abiejų lapo pusių. Taip pat apibūdinant dvipusę ar vienpusę spaudą spaustuvėse galime sutikti šiuos terminus.
4+0 – skaičiai atspindi abi lapo puses, skaičius 4 simbolizuoja 4 CMYK spalvas, 0 pažymi, kad spalvų nėra. Tai galime suprasti, kad šis terminas reiškia spalvotą vienpusę spaudą. Terminas 4+4 reiškia spalvotą dvipusę spaudą. Taip pat galite sutikti terminą 1+1 ar 1+0, kuris taip pat reiškia vienpusę ar dvipusę spaudą, bet skaičius 1 simbolizuoja vieną juodą spalvą (nespalvotą spaudą).

Laminavimas ir laminatai

Diplomas

Mes galime laminuoti įvairią spaudos produkciją, nuo vizitinių kortelių iki reklaminių stendų. Laminatai yra 3 rūšių – matinis ir blizgus naudojamas įvairiems spaudos produktams ir Soft touch (švelnaus prisilėtimo) laminatas, kuriuo gali būti laminuojama spauda iki A3 formato.

Laminatas ne tik apsaugo spaudą, bet ir puošia ją, išryškina spalvas, suteikia malonesnį pojūtį liečiant spaudos produktą.

Kaip užsakyti internetu?

dizainerio-irankis

Spausdami mygtuką „Įkelti maketą“ jūs turite turėti jau paruoštą maketą spaudai, kitu atveju spauskite „Kurti dizainą“. Dizaino įrankyje galėsite įkelti visus norimus failus.

Paspaudę „Kurti dizainą“ galėsite susikurti norimą maketą iš nuotraukų, PNG, JPG, TIFF failų arba iš mūsų siūlomos paveiksliukų bibliotekos. Jeigu jūs turite padarytą maketą, bet jis yra JPG formato, vis tiek turite spausti „Kurti maketą“ ir įsikelti savo failą.

Turite klausimų?
Susisiekite
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top